Βαγγέλης Πετσάλης   vangelis_petsalis

ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΕΡΚΫΡΑΣ
Corfu Nightscapes Timelapse - Adagio for Stars

Συνεχίζουμε το ταξίδι μας στα Αστέρια με το καινούργιο μας Timelapse, μετα το a Journey to the Stars και το Corfu- a MagicalPlace όπου είχαμε δημιουργίσει σε συνεργασία με τον Ιάκωβο Στρίκη, αυτή την φορά έχει σειρά έχει το Adagio for Stars!

Το βίντεο είναι η συνένωση της Κλασσικής μουσικής με την Συμπαντική υπόσταση του καθημερινού μας κόσμου εκεί όπου η τέχνη της μουσικής και της παρτιτούρας συναντά την Αστρονομία .

Αυτη είναι η καινούργια παραγωγή της Ομάδας Παρατήρησης της Αστρονομικής Εταιρείας Κέρκυρας σε συνεργασία με τον μουσικοσυνθέτη Βαγγέλη Πετσάλη, το βίντεο σκηνοθετήθηκε και δημιουργήθηκε απο εμένα, ελπίζω να σας αρέσει.

— μαζί με Amalia Poulimenou και 16 ακόμη

Βαγγέλης Πετσάλης

Το αποτέλεσμα της συνεργασίας μου με τον Βασίλη Μεταλληνό και την Αστρονομική Εταιρεία Κερκύρας:Time lapse βίντεο"Adagio for Stars" : Ο συνδυασμός της κλασσικής μουσικής με το Σύμπαν τριγύρω μας ,μέσα από ένα 24ωρο ταξίδι γύρω από την Κέρκυρα,από τo χάραμα μέχρι το ηλιοβασίλεμα ,την ανατολή του φεγγαριού έως την ανατολή του ηλίου.Αφιερωμένο φυσικά στην αγαπημένη μου πατρίδα Κέρκυρα και σε όλους τους φίλους μου.Σ`ευχαριστώ Βασίλη